Hizmet İçi Silah Atışı

Yıllık 25 mermi hizmet içi atış eğitimini, İl Emniyet Müdürlükleri ve Özel Güvenlik Eğitim Kurumları verebilmektedir. Bulunduğunuz ilde bu eğitimi uygun zamanda ve şartlarda alamama  durumunda, çevre illerde de yaptırılabilmektedir.

Hizmet içi atış eğitimlerinin denetlemesi İl Emniyet Müdürlükleri tarafından yapılmaktadır.  Her yıl Kasım ayı sonuna kadar bu eğitimlerin tamamlanma mecburiyeti vardır. Kurumlar, hizmet içi atış eğitimini tamamladıklarına dair bildirimi İl Emniyet Müdürlüklerine yapmak zorundadır. Hizmet içi atış eğitimi yapmayan kuruma yazılı yada sözlü uyarı yapılmaktadır, Makul bir süre içinde eğitimi tamamlamayanlar hakkında yasal işlem yapılmaktadır.

Önce, kısa süreli bir teorik eğitimi ile başta Silah atış emniyeti kuralları olmak üzere tüm bilgiler hatırlatılmalıdır. Sonra, 5 m den başlayarak kısa ve artan mesafelerde 5 er mermi atışı yapılmalı ve varsa atıcının hataları düzeltilmelidir. En sonunda, tüm düzeltmeler yapıldığından emin olunca, 15 m den diğer mermilerin atışı yaptırılmalıdır.

WhatsApp WHATSAPP DESTEK